Realitní makléř pro Olomoucký kraj

INVESTOVAT DO NEMOVITOSTÍ – POŘÁD NENÍ POZDĚ!!!

  • Úvod
  • Blog
  • INVESTOVAT DO NEMOVITOSTÍ – POŘÁD NENÍ POZDĚ!!!
8. 9. 2021

INVESTOVAT DO NEMOVITOSTÍ – POŘÁD NENÍ POZDĚ!!!

SHRNUTÍ NA ZÁVĚR, KTERÉ JE NA ZAČÁTKU

Investujte do aktiv, které Vám budou vydělávat peníze. Nesyslete si peníze na běžném učtu, ztrácí Vám tam na hodnotě a když na monitoru vidíte, že je jich tam pořád stejně, tak si za ně koupíte měně a měně. Kdežto u investování do aktiv, jako je nákup nemovitosti, akcii, dluhopisů bitcoin a další kryptoměny. Myslete na své finanční portfolio.

V poslední době slyším ze všech stran, jak jsou byty v Olomouci drahé, jak není možně ani v okolí sehnat slušnou nemovitost za příznivou kupní cenu. Ano momentálně tomu tak je, ale to neznamená, že je nemožné koupit dům byt či pozemek aniž by jste jedli už celý život jen suché rohlíky.

Pojďme se na věc podívat nezaujatýma očima.

 

INVESTOVÁNÍ DO NEMOVITOSTI JE BRÁNO JAKO VYSOKÉ RIZIKO

Neustále v televizi a na sociálních sítích můžeme slyšet různé myty a nepravdy? Jako je např. o realitní bublině a o tom, že nemovitosti musí jednou přestat růst do nebeských výšin. Že lidé jsou blázni, když kupují tak předražené nemovitosti.

Ale lidé totiž již přišli na to, že sedět doma na polštáři plných peněz je bohatým neudělá. Obzvlášť se zvyšující se inflací hodnota peněz rapidně klesá a do budoucna tomu nebude jinak.

Proto je vhodné investovat do nákupu nemovitosti. Když totiž budete majitel nemovitosti, i když s hypotékou,  tak stále máte fixní úrokovou sazbu a bude i za 30 let (délka splacení hypotéky) plus mínus stejná. Ale hodnota peněz měsíční splátky už nebude mít stejnou hodnotu jako před 30 lety.

Investování do nemovitosti je forma podnikání. Takže jako u každého druhu podnikání je určitá míra rizika. Ano pokud půjdete a koupíte byt či dům a za dva roky nebo dříve ho budete chtít prodat, tak se může stát, že hodnota bytu se nezvedne tolik a ještě když si uvědomíme nutnost platit daň z příjmu za prodej nemovitosti což činní 15% z rozdílu kupní a prodejní ceny (když vlastníte nemovitost méně než dva roky a nejste schopni doložit, že jste v bytě či domě bydleli). Tak se může stát, že obchod nebude tak výnosný. Ale pokud si nemovitost ponecháte více jak 7 let, tak riziko prodělku je minimální. Pokud nemovitostem až tak nerozumíte a nepoznáte, zda je koupě nemovitosti výhodná, poraďte se odborníkem.

NENÍ VHODNÁ DOBA NA INVESTOVÁNÍ  DO NEMOVITOSTÍ

Další z argumentů, které slyším nejčastěji. Pokaždé když přijdu na prohlídku nabízené nemovitosti potkám klienty, kteří smutně konstatují, že hledají byt či dům už 3 roky. Pořád se jim zdál drahý a hledali neustále důvody proč ještě počkat. Momentálně jsou znechuceni, protože kdyby koupili už před těmi 3 roky, tak by byly jak se říká „vysmátí“. Proto tvrdím, že téměř nikdy není špatná doba na nákup nemovitosti. Důležité je správě zvolená investiční strategie.

FAKTORY URČUJÍCÍ RENTABILITU INVESTICE DO NEMOVITOSTI

Při výběru vhodné nemovitosti na investici věnujte pozornost těmto faktorům:

Lokalita

Lokalita určuje lukrativnost a také cenu dané nemovitosti. Samozřejmě žádanější byty a domy jsou v centru větších měst nebo v jeho blízkém okolí. Je to dáno snažší a lepší obsazenosti co se týká nájemníků případně snazšího prodeje nemovitosti.

Pochopitelně když srovnáme průměrnou cenu za 1m2 dle regionů, tak rozdíly budou opravdu značné.

INVESTOVÁNÍ DO NEMOVITOSTÍ Page 2

Dobrá lokalita je dána i občanskou vybavenosti a dostupnosti na MHD.

Dispozice bytu

Na investici se obvykle volí menší byty. Jednak z důvodu nižší ceny a jednak z důvodu,že se menší byty lepé pronajímají. Na druhou stranu u větších bytů se očekává, že nájemci v nemovitosti zůstanou delší dobu.

Nebojte se investovat své peníze. Nejhorší je nechat je ležet v bance a inflace Vám z nich bude nenápadně ukrajovat na hodnotě. Najděte si druh investice, který Vám bude nejbližší a s kterým budete ztotožněni. A pokud si netroufnete do toho jít sami, tak oslovte specialisty v dané oblasti. 

Přečtěte si článek, který Vám pomůže s výběrem nemovitosti: 5 FAKTORŮ, KTERÉ OVLIVŇUJÍ CENU NEMOVITOSTI NA TRHU S REALITAMI

Chcete pomoc? Kontaktujte mě.

Ing. Lenka Mazáčová

Napiště mi

    Více o mně

    © lenkamazacova.cz 2021 | admin